Yaşam Bizden Hızlı

Koza dergisi, ikinci sayısını yayınlarken yep yeni bir tasarımla karşınıza çıkıyor. Gerçek bir dergi görünümündeki ilk sitemiz bizleri çok heyecanlandırmıştı. Ancak okunmada yaşanan ciddi problemler bizleri bir değişiklik yapmaya zorladı ve biz de tasarımımızı değiştirdik. Çünkü bizim için önemli olan dergimizin okunması.

Bilmediğimiz bir yolculuğa çıkma karar verdiğimizde hem çok heyecanlı hem de çok istekliydik. Hala yolun başında olsak da bu iki aylık süre zarfında kendi adıma çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Dergimizin en önemli yanı da sadece anlatmak değil aynı zamanda öğrenmek amacıyla da yola çıkıyor olması. Sokrates’in o klasikleşmiş lafını hepimiz biliyoruz artık: ‘tek bildiğim, hiçbir şey bilmediğimdir.’

Yaşam yolculuğunda karşımıza neler çıkacağını hiç bir zaman kestiremiyoruz. Her zaman karşımıza tahmin etmediğimiz irili ufaklı olaylar çıkıyor. Ben de üniversitelere verilen arayla birlikte memleketimin yolunu tutmuştum. Ancak bu yazımı sizlere Denizli’den yazıyorum. Bugün, ilk ke geldiğim bu şehri gezerken aklımda hep bu yazıyı tamamlama düşüncesiyle sokaklarda dolaştığımı fark ettim. Bu düşünce beni bambaşka bir yere götürdü; 3 ay önce ortada tek bir cümlesi bile yazılmamış olan bir dergi; benim ilk kez geldiğim bir şehri keşfetme yolculuğumda beynimi meşgul edebiliyor.

Koza dergisi çok kısa zamanda beni ve yazar arkadaşlarımı içine aldı, büyüttü, büyüdü. Tabi büyümeye ve büyütmeye devam diyor. En büyük arzumuz ise ikinci sayıda da birlikle üretip birlikte öğrenmemiz.

 

Semih SAMYÜREK

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet