Omurgadaki Boşluk

-Zaman diyorum Kenan, sabit bir şey.

 

+Büyüdüğümüzü söylediler hep, ondan be Sedat. Yoksa biliyorduk su kadar katıydı zaman.  Su akar yatağını bulur sözü de bu dünyadaki en büyük yalan.

 

-Sen de içtin değil mi o zaman sebilinden?

 

+İçmesem nasıl güzelleşirdim be kardeşim, içtik tabi.

 

-Şu su dediğin şey aslında zaman değil de insan da olabilir Kenan.  Su akar yatağını bulur diyorlar, insanlar yaşıyor, omurgalarına uygun bir yatak bulunca da yerleşiyorlar.

 

+Bak o zaman iş değişir, insanlar değişir de omurgalar değişir mi lan?

 

-Omurganda bir boşluk mu var?

 

+Hem de ne boşluk. Daha önce bende olan neden şimdi bir başkasının omurgasında? Suyun yatağı değişir mi?

 

-Değişir elbet. Soğduysa su, yatağı da değişir.

 

+Vay amına koyim! Ne su olabiliriz biz ne de yatak. Akacak yerimiz yok bizim!

 

-Ha şunu bileydin. Buhar olup uçtuk oğlum biz.  Gerçeği anlayınca aktığını sandığımız zamanı hapsettik şimdide. Nasıl olacak bu işler?

 

+Koşmayı bırakacaksın Sedat. Zamana tur bindirmişiz. Sürekli başladığımız noktaya geliyoruz al bak. Oturup birlikte sadece bakmak varken, arkasından bağırıp, yanına gelip susup, uzaklaşırken duymaya çalışmışız hep.

 

-İyi de zaman her şeyi sabitliyor oğlum. Mutluluktan şikayet eden yok da acıdan dem vuruyorum. Çekeceğimiz acı sabitleniyor bi anda.

 

+ Acı sabit Sedat, ister şimdi çekeceksin ister sonra ama illa çekeceksin, görmezden gelemiyorsun.

 

-Lan acı sabit de zamanı da sabitleyince öncesi sonrası kalmıyor ki devamlı çekiyorsun işte.

 

+Oğlum zaman duruyor dediysek, dışına çıkamazsın demedik. Duran zamanı dışarıdan izlemedin mi sen hiç?

 

-Lan izlemesem bu çıkarımı nasıl yapacam ama gel gör ki her şeyi de zamanın içinde bırakamıyorsun ki.

 

+Bırakmayacaksın zaten. Bırak onlar koşmaya devam etsinler. Zamanın akmadığını görenler bizimle birlikte izleyecek, koşmaya devam edenler giderek değişecek. Bu değişim zamanla alakalı değil, kondisyonla alakalı. Giderek çirkinleşecekler Sedat. Sen bunu gördükçe acı kendi kendine geçecek.

 

-Senden başka kimse geçmedi bu tarafa Kenan. Sevdiklerim de duymuyor beni. Nasıl telaşlılar görmen lazım. Boşa yoruluyorlar. Ağzımı açıp bir kelam etsem bir paket daha açıyorlar, konuşamadan yakıyorum. Bir karar vermem lazım Kenan, ya geri dönüp sevdiklerimle kandıracağım kendimi ya da kahrolacağım.

 

+Sen bir karar vermen gerektiğine karar verdiğin için huzursuzsun. Aslında hiçbir şey yapman gerekmiyor gerçekten.

 

-Birlikte çok olasım var Kenan. Yok olamadık, yok oldukça çok olasım var. Uzaklaştıkça yakınlaştım, yalnızlaştıkça bağlandım ulan!

 

+Bekleyeceksin Sedat. Döndüğünde hiçbir şey bıraktığın gibi olmayacak ki. Şimdi orada, zamanın içinde, zamana kaç tur bindirdiler haberin var mı? Sanıyor musun ki onları yakalayabileceksin? Sen bir kere buhar oldun Sedat, yağmur olup düşsen kimseyi ıslatmazsın artık. Ne kötü burada da sadece ben varım.

 

-En azından yalnız değilim ne yapalım.

 

+Ben varım dedim Sedat, biz değil. Biz yokuz. Sen varsın.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet