Merhaba

Koza Dergisi’nden herkese merhaba. Yep yeni bir anlayışla, hayatında dergi yazarlığı deneyimi olmayan genç insanlarla, arkamızda, sağımızda ve solumuzda hiç bir sponsor desteği olmadan yayım hayatına başlıyoruz. Tamı tamına 6 kişiyiz. Sözümüzü söylemek, taştırmak, araştırmak, bulmak ve değiştirmek istiyoruz.

Öncelikle dergimizin adı neden Koza? Bizler; içinde yaşadığımız dünyanın adaletine ve samimiyetine güvenmiyoruz. Bütün siyasi ideolojilerden önce insan kavramına önem veriyor ve insanların insanca yaşama hakkına saygı gösteriyoruz. En temel hak olan yaşama hakkının saygı görmediği dünyamızda; geri kalan tüm haklara da saygı gösterilmiyor. Bu nedenle Koza Dergisi dünyanın zorunlu olarak değişmesi gerektiğine inanıyor. Sahip olduğumuz sayısız güzelliğin üzerini örten bütün çarşafları kaldırmak istiyoruz. Hayata bir kez geliyoruz ve bunu değerlendirmek istiyoruz.

Cevabı hala bulunamayan en meşhur sorulardan biri de ‘yaşamın anlamı nedir?’ Sorusudur. Benim  bu soruya cevabım ‘yaşamak istemektir.’ Yaşamayı bu kadar seven ama yaşamımızı, güzelliklerimizi elimizden almaya çalışanlara izin vermek istemiyoruz. Bu tırtıl dünyanın bir kozanın içine girip kelebek olarak çıkması gerektiğini düşünüyoruz. İşte Koza Dergisi bu düşüncelerle yola çıkıyor.

Koza dergisi, ilk sayısında ülkemizin içinden geçtiğimiz sürece paralel olarak Mustafa Kemal’i tartışıyor. iki parçaya ayırdığımız bu önemli dosyanın dışında, Ortadoğu’nun içinden geçtiği sürece paralel olarak Arap Baharı’na eğiliyoruz.

Eğitim bölümünde, nasıl bir eğitim anlayışına sahip olduğumuzu irdeliyoruz.

Edebiyatta ise; bu topraklarda yetişen önemli şairlerimizden Turgut Uyar’ ele alıyoruz.

Bir yandan ilk sayımızın heyecanını yaşarken bir yandan harıl harıl yeni sayımız için çalışıyoruz. Deginin kapağını kapattığınızda aklınızda kalanlar kadar var olacağız. Bu nedenle çalışmalarımızı büyük bir ciddiyetle yapıyor ve tüm tecrübesizliğimize rağmen birlikte yürümek için ilk adımızı atıyoruz. Yeni yılda görüşmek dileğiyle…

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet