Koza Düşünce Dergisi 28. Sayı Tanıtım Bülteni

 

 

 

Koza Düşünce Dergisi’nin Mart – Nisan 2019 tarihli 28. Sayısı ciltli, kalın kapak basılıyor. Ayrıca yeni sayı, okumayı kolaylaştıran 16×24 ebatlarında. 80 sayfaya yükselen içeriğiyle kapağında ismail pelit’in bulunduğu sayısında, okuru ismail pelit’in “yoksul metin” adlı kitabına nazire olarak içinde hiç “a” harfi geçmeyen yazısıyla Semih Samyürek karşılıyor. Ardından Gülhan Tuba Çelik’in pelit ile gerçekleştirdiği kapsamlı bir söyleşi ve pelit’in yakında yayımlanacak olan kitabından bir bölüm okura sunuluyor. Dosya kapsamındaki son içerik ise Örsan Gürkan’ın imzasını koyduğu deneysel bir öykü.

28. sayının inceleme yazıları ise şöyle: Serkan Parlak, “Sait Faik Öykülerinde İnsan”, İlay Bilgili: “Ebro Nehrinin Kıyısında: Beyaz Fillere Benzeyen Tepeler”, Eray Sarıçam: “Popülist Şiirin Sınırlarında Bir Kitap: 7 Epik Figür & Nabız Vuruşları”, Talha Kutay: “Sosyalist Ekonomi ve Liberal Ekonomi Üzerine”.

Şiirleriyle dergide yer alan isimler: Esra Sağlık, Fuat Eren, Mustafa Işık, Eray Sarıçam ve Özgün Ergen. Öykü türünde ise Evşen Yıldız’ın dikkat çeken ve yayımlanan ilk öyküsü olan “Balkon”, Cansu Koçyiğit’in “Bebek” ve Ahmet Zeki Yeşil’in mizah öyküsü “Gönül Sokak Direnişi” bulunuyor.

28. sayının dikkat çeken diğer iki metni ise, Örsan Gürkan’ın Enes Malikoğlu ile yeni kitabı üzerine yaptığı söyleşi ve Oliver Kaplan’ın, Emin Aslan Özbek tarafından Türkçe’ye çevrilen, “Gabriel Garcia Marquez’in Büylüğü Gerçekçiliği” adlı incelemesi.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet