63. Berlin Film Festivali sona erdi

BERLINALE PREVIEW-2
63. Berlin Film Festivali sona erdi. Avrupa’nın en prestijli 3 film festivalinden biri olarak gösterilen festivalde bu yıl altın ayı ödülünü Romanyalı yönetmen Peter Netzer’in ”Child’s Pose” adlı filmi kazandı.
Bu yıl Alman Yabancı Akademisyen Değişim Programı Kısa Metrajlı Film ödülünü ise Köken Ergün’ün ”Aşure” adlı kısa filmi kazandı. İngilizcesine güvenenler; Köken Ergün’ü kendi blog adresinden takip edebilirler.
Özellikle 2000 yılında çektiği ”Darayeh” (Çember) adlı filmiyle dünya sinemasında önemli bir değer bulan ve İran yönetimi tarafından 2009 yılından beri ev hapsinde bulunan Jafar Panahi; bu yılki festivalde ”Closed Curtain” adlı filmiyle en iyi senaryo ödülünü aldı.
En iyi yönetmen ödülünü ise David Gordon Green; ”Prince Avalanche” filmiyle evine götürdü.
En iyi kadın oyuncu ”gloria” filminden Paulina Garcia olurken, en iyi erkek oyuncu ise ”An Episode in the Life of an Iron Picker” filminden Nazif Mujic oldu.
En iyi kısa film ödülünü ise Jean Bernard Marlin aldı, filminin adı ise: ”The Runaway”
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet