5 Saniyeliğine Ölün!

Korkunç olan şey; o her cinayetten sonra değişmeyen ‘ama’ larınız. Allah rahmet eylesin ama aleviydi, ama geziciydi, ama isyancıydı, ama sapanı vardı.

Dindar, ateist, ülkücü, komünist, sağcı, solcu, şucu-bucu ne fark eder? Ölenler masum çocuklardı. Utanmanız için yeterli bir sebep değil mi bu? Fahişeleşmiş siyasetiniz oy avcılığınız bu kadar mı gözünüzü bürüdü?

“Ama”larınız batsın. Çok değil 5 saniyeliğine ölün. Ekmek almaya giderken ölün, Eskişehir’de o toz kondurmadığınız, destan yazan polisiniz tarafından dayak yiye yiye ölün. 5 saniyeliğine Ali İsmail olun yer mi? Ne kadar empati özürlü olsanızda 5 saniyeliğine insan olmak, utanmak bu kadar mı zor?

93’te Sivas’ta Madımak otelinde masum aydınlar cayır cayır yanarken otelin çevresindeki yobazlar, “ama”cılar o insanlara acımak, el uzatmak yerine “yanın, yanın, geberin, Allahuekber diye nutuklar atıyorlardı. İçlerinde sevinçten ağlayanlar bile vardı. Ben yoktum piyasada o tarihte. Ama okudum, gördüm. Utandım, tiksindim, ağladım. 5 saniyeliğine Nesimi Çimen oldum diri diri yandım. Katliam sonrasında: “Acı bir olaydı ama onlar aleviydi, ama onlar solcuydu, ama onlar ateistti.” diye biten o klişeleşmiş rezil taziyeleriniz yine aynıydı.
“Ama”larınız yerin dibine batsın.
O dilinizden düşürmediğiniz Allah; belanızı versin.
Dünden bugüne, Sivas’tan Berkin’e ne değişti bu ülkede, bu utanç müzesinde.
Çocuklar öldüler. O boktan taziyeleriniz tekrar dirildi.
Katillerin ve mazlumların adlarından başka hiçbir halt değişmeyecek mi bu ülkede ?
Kerhanede bakire aramaya benzeyen adaletinizden, faili belli meçhullerinizden başka hiçbir şey değişmeyecek mi bu topraklarda?
“Ama”lar hep analar ağlatıyor.
Bu kadar kan yetmedi mi size ey amacılar ?
Bıkmadınız mı usanmadınız mı ölmekten öldürmekten ?
Vampir misiniz lan siz ?
Siz amacılar
Siz acılarımızı yarıştıranlar
Siz gözyaşlarımızı bile bölenler
Siz hırsızların, katillerin, din tüccarlarının şakşakçıları
Siz kafasının içinde beyin yerine “Duble yolun asfaltını taşıyanlar”
Ama siz nesiniz?
5 saniyeliğine düşünsenize ne olduğunuzu
5 Saniyeliğine ölsenize ulan yer mi ?

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet