Koza Düşünce 25. Sayı Tanıtım Bülteni

 

 

Eylül – Ekim 2018 tarihli 25. sayımız biraz gecikmeli olsa da çıkıyor. Son dönemde yaşanan dolar kuru dalgalanmaları, tüm basım sektörünü doğrudan etkiledi. Kağıdın neredeyse tümüyle ithal olduğu ülkemizde yayıncılık yapma çabası her şeye rağmen sürüyor. Yalnız biz değil birçok dergi ve yayınevi, dişini sıkarak direniyor. Zaman zaman ekonomik sorunlar yaşıyor olsak da bu dönemki sorunlar çok daha çetindi ancak okurlarımızın desteği sayesinde arayı fazla uzatmadan yayına hazırlandık. Bu süreçte bizimle dayanışma gösteren tüm okurlarımıza teşekkürü borç biliriz.

25. sayımız, imge konulu yazılarla başlıyor.

– İmge Ne Değildir?: İsmail Biçer

– İmge Bir Zevahir midir Yoksa Bir Zaviye mi?: Hamza Celalâddin

– Maddenin ve Zihnin Uçsuzluğundan İmgeye Bakış: Hıdır Işık

– Büyü  Mucizeler ve İmge Oluşturmak İçin Şiir ve Politika Yapmak: Koray Feyiz

25. sayımızda, İmge konusu dışında çeşitli inceleme yazılarıyla fikri işlemeye çalıştık.

Nazım Hikmet’in Resimli Ay Dergisindeki “Putları Yıkıyoruz” yazı dizisi üzerine Semih Samyürek “Putları mı Yıkıyoruz?” adlı bir yazı kaleme aldı.

Hakan Unutmaz , Turgut Uyar şiiri üzerine Türkiye’de yeni sayılabilecek bir bilimsel çalışmadan söz ediyor.

Fatih Akça, Ziya Boz’un; Bekir Dadır ise Oğulcan Kütük’ün şiir kitabını inceliyor.

Önder Çolakoğlu ise, 80’lerin önemli şairlerinden Mehmet Müfit’i inceliyor.

Coşkan Tugay Göksu, Caner Kuşçu, Çağın Özbilgi, Enes Malikoğlu, Naile Dire, Beytullah Kılıç ve Burcu Yalkın ile bir soruşturma gerçekleştirdik. Soruşturmayı hazırlayanlar: Bekir Dadır ve Örsan Gürkan.

Esra Sağlık, Fatih Akça ile son şiir kitabı “Kış ve Sapa” eksenin bir söyleşi gerçekleştirdi.

Son olarak 25. sayımızda, Örsan Gürkan’ın kaleminden bir deneme bulunuyor.

İyi okumalar dileriz.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet