23. Sayımız Çıkıyor!

 

Koza Düşünce Dergisi’nin yeni sayısı birkaç güne kadar raflarda olacak.

Bu sayımızın dosya konusu: Kadın Sorunu.

Dosya adından dolayı birkaç eleştiri aldık, ancak bu eleştirileri de yine derginin içinde cevap verdik. Biz halen felsefî tartışmaların dergiler üzerinden yürütülmesi taraftarıyız, sosyal medya üzerinden yapılan tartışmalar, hele ki edebiyat üzerine tartışmalar bizi pek tatmin etmiyor.

Kapak çizimimizi her zaman olduğu gibi Elif Gökçe Tunçel çizdi.

Bu sayımızda değerli akademisyen Prof. Dr. Tülay Özüerman, Semih SamyürekAhmet Koluçolak, Örsan Gürkan dosya konumuz üzerine yazılarıyla yer aldı.

Örsan GürkanNeslihan Yalman ve Aslıhan Tüylüoğlu ile kadın, edebiyat, edebiyat içindeki kadınların yaşadığı sorun, eril dil, cinsiyetçilik üzerine konuştu. Ses getirecek bir söyleşi oldu. Derginin tek öyküsü ise Osman Aykan Uğurlu’dan.

Hatice Tosun ise kitap incelemelerine devam ediyor. Ayşe Akaltun’un öykülerini inceledi. Başarılı bir çalışmayla yine karşınızda olacak. Özgün ErgenFatih AkçaHanifi Yiğittekin Eren Kolcuoğlu şiirlerle katkı sundu. Bir şiir de benden bu sayıda.

Koza’da Bekir Dadır; ilk kez başlattığı ve her sayı devam ettirmeyi düşündüğü bir işe kalkıştı. Okuduğu şiir kitaplarını Koza okurlarının da okuması ve iyi şiirin herkese ulaşması için bu sayı Önder Çolakoğlu‘nun Çapak, Ramazan Aydin‘ın Taş’ın Kavmi Yok, Şahin Altuner‘in Geçmiş Gibi Eksik ve Fatih Akça’nın Kış ve Sapa kitaplarını tanıttı.

Muhammed Çelik ise Huşeng İbtihac’ın bir şiirini ilk kez Türkçe’ye kazandırdı. Biz de sayfalarımızda bu şiire yer verdik.

Arka kapağımızda ise bu sayı değerli akademisyen Necmettin Yağcı’nın bir haykel çalışması olacak. Ayrıca iç kısımlarda da üç farklı eseri bulunan Yağcı, eserleri üzerine bir metinle de aramızda.

Koza her sayı üzerine bir şeyler katarak ilerliyor. Ve her sayı yeni dosya konularıyla yeni tartışmalar yürütüyoruz. Daha iyi işler yapmamız için sizler de abone olabilirsiniz. Koza’nın yaşamasını sağlayabilirsiniz.

İyi okumalar.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.

 

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet