21. Sayımız Yolda

Kasım – Aralık 2017 tarihli 21. sayımız “Çukurova” konulu dosya çalışması ve edebi ürünleriyle çıkıyor. Çukurova’yı birçok yönüyle ele almaya çalıştığımız bu sayımızda, zengin bir dosya içeriğinin yanında önemli isimlerin şiirlerini ve öykülerini bulacaksınız. Bunun yanında, üç önemli şair ile ortak bir söyleşi çalışmamız da 21. sayımızda yer alacak. Dosya yazılarımız şöyle:

  • Çukurova’nın Kurtuluşu / Semih Samyürek
  • Çukurova’da Komünizmle Mücadele / Mehmet Güldal
  • Yaşar Kemal’in Çukurova’sı / Piotr Zalewski – Çev. Emin Aslan Özbek
  • Çukurova’nın Toplumsal Gerçekçi Yazarlarla İlgisi / Nazike Seçil Hayırcı
  • Orhan Kemal’in Çukurova’sı: Bereketli Topraklar Üzerinde / Hatice Tosun
  • Çukurova’da Futbol Kültürü / Gülçin Sağır

21. sayımızda; Örsan Gürkan, Ziya Boz ve Hanifi Yiğittekin ile ortak bir söyleşiye imza attık. Üç genç şaire; kimilerini rahatsız edecek kimilerini ise sevindirecek bu söyleşiye katıldıkları için teşekkürlerimizi sunarız.

21. Sayımızda şiirleriyle aramızda olan şairlerimiz: Bekir Dadır, Burcu Yalkın, Devrim Horlu, Kadir Sevinç, Meral Bağcı, Önder Çolakoğlu, Sema Enci ve Yunus Karakoyun. Bu sayımızdaki öyküler ise Tugay Kayan‘ın kaleminden ve Beril Ünal‘ın çevirisiyle Johannes R. Becher‘den.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

21. Sayımız Yolda için bir yorum

  1. Merhaba Çukurova ile ilgili araştırma yaparken denk geldim. İstanbul’dan yazıyorum size 21.sayıya nasıl ulaşabilirim acaba bir de 1965-1975 yılları arasında Adana’da çekilmiş filmlerin listesine ihtiyacım var, bildiğiniz bir çalışma yada yardımcı olabilecek kimse var mıdır acaba?

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet