20. Sayımızın Dosya Konusu “Starbucks”

Eylül – Ekim 2017 tarihli 20. sayımıza dair duyuru:

 

Kuruluş aşamasından bu yana markanın gelmiş olduğu durum göz önüne alındığında sorgulanması gereken belli başlı olguların olduğu açıkça görülmektedir. Bu konu ile ilgili dosyamıza yazılacak olan yazıların aşağıdaki alt başlıklar temel alınarak yapılması beklenmektedir.

 

Alt Başlıklar ve Beklentiler

A. Kapitalizm ve Starbucks
B. Popüler Kültür ve Starbucks
C. Bir Kahve, Bir Kitap (Hangi Kitaplar ile Bu kahve taçlandırılmakta?)
D. Starbucks ’da Bir Gözlem (Türkiye’nin farklı illerinde bu gözlem gerçekleştirilebilinir.)
E. Starbucks Çalışanları ile Röportaj ve Onlara Sorulacak Spesifik Sorular Dâhilinde
F. Yeni Bir İmparatorluk mu doğuyor: Starbucks (Hardt ve Negri’den yola çıkılarak yazılabilir.)
G. Kitle ve Starbucks
H. Meta Fetişizmi: Starbucks
İ. Starbucks Bardak, Termos Analizi (Teori ile harmanlanabilir.)
J. Marka Olarak Starbucks
K. Starbucks’ın Kuruluş Evresi ve Gelişimi
L. Yeni Kapital: Starbucks
M. İdeolojiler Kıskacında Starbucks: Sol ve Sağ Starbucks’ın Neresinde?
N. Neden Starbucks’a gidiyoruz.
O. Arzu ve İştah Kavramlarını Starbucks Üzerinden Düşünmek (Deleuze ve Spinoza’dan yararlanılabilinir.)

Bu alt başlıklar sadece konunun üzerinde daha iyi düşünülüp, tartışılması için sunulmuş olan önerileridir. Başka tüm alt başlıklar da değerlendirmeye alınacaktır.

Amaç:

Dosya konumuz; Starbucks’ın eleştirilmesinden ziyade kitlenin bu konu hakkında beyin fırtınası yapmasını sağlayarak bir farkındalık yapma amacı taşımaktadır.

Dosyaya Gelecek Yazıların Değerlendirilme Süreci:

1. Alıntı ve atıf yapılmış olan her bir yazarın ya da kitabın, makalenin ismi tek tek belirtilmelidir. Ayrıca yazılarda intihal olduğu tespit edilen hiçbir yazı dosyaya alınamaz.
2. Yazılarda yazarlar istediklerini özgürce belirtebilme haklarına sahiptirler.
3. Yazarların konu ile ilgili detaylıca araştırma yapmaları beklenmektedir. Bu yüzden yazılarda bu araştırmanın izleri aranarak, verdikleri alt başlıklara uygun davranmaları beklenmektedir.
4. Yazılar dosya içeriğine göre belirleneceği için yazılar arasında benzerlik olanlar elenerek aralarında seçim yapılacaktır.
5. Her bir yazıda kaynakçanın belirtilmesi derginin gelişimi açısından hem gerekli hem de zorunlu tutulacaktır. Bu derginin tutarlı olmasını sağlamaktadır. Eksik görülen yazılardaki hatalar yazarlara bildirilerek düzeltme istenebilir.

Yazı gönderimi için son tarih 20 Ağustos 2017′dir.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet