16. Sayımız Çıkıyor

Ocak – Şubat 2017 tarihli 16. sayımız çıkıyor. Bu sayımızda dosya konumuz ‘İnsan Doğası’. İnsanın ne’liği bin yıllardır yazılı ve sözlü olarak tartışılıyor. Meseleye teolojik yaklaşan da var felsefi veya ideolojik yaklaşan da. Bizler de evrenin en karmaşık yapısı olan insanı anlama çabamızı, okurlarımızın tartışmasına sunmaya karar verdik ve yazıya döktük. İnsan doğasını; psikolojik deneylerin irdelendiği yazılardan, Machiavelli gibi tarihte önemli yer edinmiş düşünürler üzerinden meseleyi tartışan yazılara dek geniş bir perspektifle okurumuza sunuyoruz.

Edebiyat alanında yine ödüllü ve değerli arkadaşlarımızın seçkin şiir ve öyküleriyle karşınızda olacağız. Şiiri yayımlanacak şairler: Bekir Dadır, İsmail Biçer, Narin Yükler, Hıdır Işık, Nisa Leyla, Zeliha Cenkci.

Bunun dışında İran’ın en önemli şairlerinden olan Sa’di-i Şirazi’nin Türkçe’ye ilk kez çevrilecek olan bir gazeliyle raflarda olacağız.

Yasemin Şengör’ün kaleminden hayatı, şiir kitapları, yaşamının tutkulu, pişmanlık dolu, direniş merkezli evreleri kısacası her yönüyle Furüğ Ferruhzad’ın bir inceleme yazısı da yeni sayımızda olacak.

26 yaşında aramızdan ayrılan keskin kokulu şair Özge Dirik’in şairce bir incelemesi ve bir de şiiri, 16. sayımızda olacak.

16. sayımızın kapak çizimleri de iki değerli arkadaşımızın ellerinden çıkacak. Okurumuza bol tefekkürlü saatler diliyoruz.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet