12. Sayımız Yolda

Mayıs – Haziran 2015 tarihli 12. sayımız iki hafta içerisinde raflardakini yerini alacak. Yaşadığımız zorlukları bir bir atlatmamızı sağlayan, bizimle olan, okuyan, okutan, üreten herkese teşekkürü bir borç biliyoruz. Koza Düşünce Dergisi; bizimle bir arada duranlar sayesinde üretmeye, tartışmaya devam ediyor.

12. sayımızı yayına hazırlarken arka kapağımızı Edip Cansever’e ayırmaya karar verdik. Şüphesiz hem mayısta hem de haziranda kaybettiğimiz birçok değerli yazar ve düşünce insanı var. Bu tercihimizle, güzel düşünce insanları arasında bir kıyas yapmadığımızın altını çizmek istiyoruz. 12. sayımızın içeriği doğrultusunda bir tercih yapmaya çalıştık.

12. sayımız ağırlıklı olarak edebi düşünceye ayrıldı. Derdini; düz yazıdan ziyade öykü ve şiir ağırlıklı biçemlerle yansıtan yapıtlar olacak. İnsanı anlamaya çalışan bir sorgu sayısı oldu diyebiliriz bu sayı için.

Bilim köşemize kararlılıkla devam ediyoruz. Aldığımız geri dönüşler de bu yoldaki motivasyonumuzu artırıyor. Ek olarak bu sayıyla birlikte tiyatro gruplarıyla söyleşi serilerimize başlıyoruz. Uzun zamandır aklımızda olan bu projede ilk konuğumuz; TheatreVns olacak.

Gelişimin; çelişkilerin aşılmasından doğduğunu hatırlatarak bol tartışmalar dileriz.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Bir Cevap Yazın

cheap Jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap oakleys cheap jerseys Cheap Jerseys fake oakleys fake ray ban sunglasses cheap gucci replica cheap oakleys cheap ray ban sunglasses fake oakleys replica oakleys fake cheap ray bans fake oakleys cheap gucci replica fake cheap ray ban sunglasses wholesale jerseys shop cheap fake watch sale replica oakleys replica gucci red bottom shoes cheap jerseys cheap oakleys fake oakleys cheap replica oakleys cheap replica oakleys fake oakleys replica oakleys cheap oakleys wholesale cheap oakleys outlet